Vaillant Kombi Servisi A.S.
İstanbul Tüm İlçeleri Vaillant Teknik Servisi
7/24 Servis Hizmeti

2017 PETEK TEMİZLEME FİYATLARI

Kombiler ısıtma sistemlerinde oldukça önemli cihazlardır. Sağlıklı ve randımanlı bir şekilde çalışmaları oldukça önemlidir. Kombilerin enerji tasarrufu sağlayacak şekilde ve ısıtma işlemini verimli bir şekilde sağlayacak şekilde çalışmaları için düzenli olarak vaillant kombi bakımı ve petek temizleme işleminin yapılması gerekir.

2017 Petek Temizleme Fiyatı 250 TL den başlamaktadır.130 m2 daireler için 250 TL, 130 m2 üstü daireler için ise yerinde fiyat belirlenir. Vaillant Servis Ücreti ise 50 TL.Servis ücreti herhangi bir işlem yaptırmadığınız da geçerli olacaktır.Tesisat ekipleri keşiften sonra tesisatın kirlilik oranını ölçerek size petek temizleme işlemini önerirler.Gerekli olmadığı durumlarda ise petek temizliği yaptırmanızda koşul yoktur

Randevu İçin Lütfen 0850 840 9 212 numaramızdan bizlere ulaşınız.

 

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Petek temizleme, kalorifer petekleri kullanılmaya başlandıktan belirli bir zaman sonra peteklere yapılması gereken bir bakımdır. Bu bakım ile, peteklerde biriken tortu, kum, kireç ve çamurları temizlenir ve sıcak suyun petek içinde rahat dolaşımı sağlanır.

Petek temizleme makinesi tesisata bağlanır ve petek temizleme kimyasalı sisteme enjekte edilir. Kombi 50°C çalıştırılarak, sistem içerisine enjekte edilen petek temizleme kimyasalının sistemde dolaşımı sağlanır..

2017 KOMBİ BAKIM ÜCRETİ VE PETEK TEMİZLEME ÜCRETİNDE KAMPANYA

Kombilerin bakımları konusunda firmamız deneyimli ve konusunda uzman olan personelleri ile sizlere hizmet sunmaktadır. Vaillant Kombi Bakımı işleminin sorunsuz bir şekilde tamamlanması bu şekilde sağlanmış olacaktır. Bunun yanında firmamız petek temizleme fiyatı ve kombi bakım ücretleri konusunda yeni bir kampanya başlatmıştır. Sorunsuz bir şekilde sunulacak olan bu hizmetler ile kombi bakım ücreti ve petek temizleme ücreti  bir arada 250 TL. dir

kampanyalar

DOĞRU PETEK TEMİZLİĞİ AŞAMALARI

  • Petek Temizleme makinesi, herhangi bir petekten veya kombinin altından tesisata bağlanır. Banyoda havlupan var ise, burası bu iş için en doğru yerdir.
  • Kombi kapatılır, tahliyeden su boşaltılır.Bundan sonra temizleme makinesinin haznesine sadece su koyularak petek vanalarının tamamı açık konuma getirilir ve 5 dakika boyunca çalışır sistemdeki kaba kir alınır, su boşaltılır.
  • Bir sonraki aşamada, makineye petek temizliği için özel geliştirilen kimyasal konulur, makine tekrar çalıştırılır ve kimyasal tüm peteklere yayılır.
  • İlacın tesisata yayılmasının ardından tüm peteklerin vanaları kapatılır ve sadece bir tek peteğin vanası açılır. Böylece gücün tamamı bir peteğe verilir ve güçlü bir dolaşım oluşturulur. Ardından temizlenen peteğin vanası kapatılır ve diğeri açılır. Bu işlem, her peteğe sırayla uygulanır.
  • Her bir petekte bu işlem yapıldıktan sonra tüm petek vanaları açılır ve kirli su makineden boşaltılır. Ardından başka bir kimyasal ilave edilerek durulama işlemi başlar. Bu işlem süresince petek vanalarının açık olması gerektiğini unutmayın.
  • Bu noktada, artık peteklerin içerisindeki kir, kurum ve kireç çözülmüştür. Bu pisliğin dışarı atılması için tesisata bağlı hortumlardan biri çıkarılır, petek temizleme makinesine su doldurulur ve temiz su gelene kadar makine çalıştırılır.
  • Peteklerden temiz suyun geldiği görüldüğünde, petek temizleme makinesi sistemden sökülür. Kombi filitreleri temizlenir ve başka bir koruyucu sistem devreye girer. Kontroller yapılır, peteklerin havaları alınır ve vanaların ayarları yapılarak temiz petekler kullanıma hazır hale gelir.
  • Düzenli şekilde petek temizliği yapılan yerlerde, kombi ve kalorifer sistemlerinde petek temizliği işlemi ortalama 2 saat kadar sürer. Daha önce hiç petek temizliği yapılmayan yerlerde ise bu işin tamamlanma süresi 3,5 – 4 saati bulabilir.

 

Powered by themekiller.com